«Нове покоління» — це світовий християнський рух, що об’єднує (єднає) понад 400 спільнот Західної та Східної Європи, а також США.

У місті Першотравенськ в 1990 році утворилася церква «Світ миру», яку утворили вихідці з п’ятдесятницької церкви м. Павлограду. Цікавий той факт, що в цьому місті раніше не було жодної християнської церкви.

На Різдво 1991 в місті відбулося перше євангелізаційне служіння. Відтоді пастор церкви м. Першотравенська Андрій Георгійович Тищенко проводить недільні богослужіння в кінозалі ДК шахтарів, а його дружина — Ірина Тищенко — керує недільною школою для дітей.

У грудні 2006 року Державним Департаментом у справах релігій Мін’юсту України було зареєстроване Релігійне управління євангельських християн української християнської Церкви «Нове покоління», що є найвищим рівнем реєстрації конфесій, які можуть існувати в Україні.

(Довоєнні дані) На сьогодні в Україні зареєстровано 390 громад, що входять до руху «Нове покоління». У Києві, Запоріжжі, Донецьку, Харкові, Маріуполі, Дніпропетровську, Севастополі, Житомирі, Кропивницький, Полтаві, Херсоні, Одесі, Миколаєві, а також у безлічі невеликих міст. Рух стрімко розвивається. Він вже нараховує близько 25 тисяч парафіян.

Церква „Нове покоління” знаходить порозуміння з рядом чинний в Україні харизматичних спільнот. Проповідуючи позитивну християнську ідеологію, «Нове покоління» не раз ставало ініціатором різних акцій протесту. Зокрема, виступаючи проти легалізації гомосексуальних шлюбів, за непохитність християнських основ шлюбу, громади „Нового покоління” проводять у різних містах країни Свята сім’ї, які є серйозним підтвердженням намірів Церкви впровадити християнські принципи моралі у різні сфери суспільного життя.

Україна має розгалужену і зростаючу мережу громад Церкви „Нове покоління”. Старшим єпископом УХЦ „Нове покоління” є кандидат філософських наук, бакалавр теології Андрій Тищенко. Він водночас є пастором громад Церкви у місті Харкові (близько 830 парафіян) та в дніпропетровському місті Першотравенську.

Церква швидко зростає (на 1993 р. – 280 осіб), починають працювати домашні групи. Відбувається розподіл вірних на сотні. З 1993 р. в церкві вінчаються перші харизматичні подружжя.

Період 1996-2005 рр. ознаменувався активним церковним будівництвом. В «Новому Поколінні» під керівництвом перших сотників О. Букаранова та М. Власенко, а згодом А. Неволіна та А. Коваленко стрімко розвивалася душпастирська діяльність. Працювало вже 230 домашніх груп. Проводилося по 2 богослужіння на тиждень, з 1997 р. введена цілодобова молитва за пастора.

За останні роки релігійний бренд «Нове покоління» набув авторитету, зокрема, серед населення сходу України. Все більше церков на місцях бажали офіційно закріпити свою приналежність до нього. Так, у 2002 р., за рішенням вірянин, харизматична церква «Світ миру» пройшла офіційну державну перереєстрацію та одержала юридичну назву Релігійна громада «Нове покоління».

У 2003 р. церква «Нового покоління» відкривається у м. Харків. Сьогодні щонеділі її відвідують більш ніж 1500 осіб. Церква користується авторитетом серед мешканців міста завдяки своїм благодійним проєкт та активній громадянській позиції.

31 жовтня 2006 р. зареєстровано Духовне управління євангельських християн Української християнської церкви «Нове покоління», що знаменувало її офіційне визнання на законодавчому рівні в конфесійному полі держави. Головою об’єднань церков «Нове покоління» в Україні було обрано А. Тищенка.

Члени Церкви беруть активну участь у громадському й політичному житті країни, що передбачено статутами їх громад, здійснюють різнобічну благодійну діяльність, приділяють увагу незахищеним верствам населення та подоланню таких соціальних патологій як нарко-, алкозалежність тощо.

Нині Церква «Нове Покоління», очолювана старшим єпископом А. Тищенком, який представляє нову генерацію лідерів, маючи науковий ступінь кандидата філософських наук – тримає високий темп зростання, розвиває свою активність, в якій тісно переплітаються євангелізаційна і соціальна, політична та економічна діяльність. Спостерігається активне включення представників Церкви майже в усі сфери суспільного життя України. Церква й далі еволюціонує в напрямку включеної у наявний суспільно-політичний контекст.

Меню