«НЕЗАЛЕЖНІЙ УКРАЇНІ – НЕЗАЛЕЖНИХ ЛЮДЕЙ!» АБО – В ЧОМУ ОДНА З ПРОБЛЕМ ДЕРЖАВНО-КОНФЕСІЙНИХ ВІДНОСИН РЕЛІГІЙНОЇ МЕНШИНИ ХАРИЗМАТІВ

25 липня у Маріїнському парку на локації літнього театру Мушля відбулася акція, яка загострює одну з проблем державно-конфесійних відносин релігійної меншини, якою є на сьогодні, харизматичні церкви. Для початку – ідея акції «Шлях незалежних» зародилася у Тернополі як відповідь на необ’єктивні, на думку членів харизматичної церкви, рішення місцевої судової гілки влади. В результаті, 15 липня стартував автомотопробіг членів харизматичних церков по обласних центрах України, з метою «привернути увагу українців до проблеми наркоманії й алкоголізму в країні, та успішної діяльності реабілітаційних центрів у їх подоланні». В акції беруть участь, в першу чергу ті з членів церкви, хто звільнився від алко- та наркозалежності саме завдяки діяльності християнських реабілітаційних центрів та всі, кому небайдуже майбутнє України.
Як зазначав у своєму виступі один з ідейних натхненників акції пастор Геннадій Мохненко (за сумісництвом батько, більш як тридцяти усиновлених дітей і засновник дитячого реабілітаційного центру в Маріуполі «Республіка Пілігрим»), гасло «Незалежній Україні – незалежних людей!», в першу чергу, зображає патріотичну налаштованість учасників, які присвятили свою акцію до 30-ліття Незалежності України.
Свої основні тези члени церкви проголошували в обласних містах в ході автомотопробігу. А це – Маріуполь, Тернопіль, Львів, Миколаїв, Одеса, Умань, Вінниця, Хмельницький, Чернівці, Івано-Франківськ. Суть меседжів, які намагаються донести до влади учасники акції наступні:
– привернути увагу до результатів діяльності християнських реабілітаційних проєктів за роки незалежності України, підтвердженням чого слугує велика кількість членів церкви, які готові публічно засвідчити своє звільнення від згубних залежностей;
– закликати владу до посилення боротьби з наркоторгівлею та збільшення кримінальної відповідальності наркодилерів;
– звернути увагу на наявні випадки втручання чиновників в діяльність християнських реабілітаційних центрів, пов’язану з цим бюрократичну тяганину державних структур, а також вторгнення та провокації з боку силових структур;
– ініціювати низку законодавчих проєктів для юридичного захисту соціального служіння харизматичних Церков, а також зміну в законодавстві стосовно щодо алко- та наркозалежних людей для надання їм подальшої реабілітаційної допомоги.
Автопробіг «Шлях незалежних», після відвідування Києва, пролягатиме через Житомир, Луцьк, Рівне, Полтаву, Харків, Дніпро, Запоріжжя. Для учасників акції важливо бути почутими державою. Є сподівання, що проєкт «Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини» посилить голос харизматичних церков у їх прагненні врегулювати відносини держави й церкви у сфері соціальної діяльності.

Джерело сайт: https://bit-ly.ru/peG1c

Меню